ÇAMAŞIR MAKİNESİ SERVİSİ

Çamaşır Makinesi Servisi Olarak Arızalı cihazlarınızın arıza tespitini yapıyoruz. Cihanızın arızası onarılması gerekiyorsa yerinde veya servisimizde tamirini sağlıyoruz. Eğer parça değişimi olacak ise orijinal parçalarla çamaşır makinenizin parçasını değiştiriyoruz ve adınıza faturalı olarak garantili bir şekilde hizmetinize sunuyoruz.

Çamaşır Makinesi Servis. İstanbul Avrupa Yakası ve İstanbul Anadolu Yakası olmak üzere tüm ilçelere ve semtlere aynı gün çamaşır makinesi servisi hizmetimiz mevcuttur. Çamaşır Makinesi Tamircisi veya Çamaşır Makinası Ustası arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Çamaşır Makinesi Tamir Fiyatları 2019. En uygun fiyat garantisi ile En Yakın Çamaşır Makinesi Tamircisi  yapılır. Profesyonel. İstanbul’un en iyi Çamaşır Makinesi Servisi olarak  tüm hizmetlerimiz 2 yıl garantilidir.  Acil Çamaşır Makinesi Servisi için bizi arayabilirsiniz.  

Çamaşır makinesi servis hizmetimiz 09:00 – 22:30 saatleri arasında haftanın 7 günü geçerlidir. Whatsapp hattımız üzerinden çamaşır makinesi resminizi gönderebilir parça ve tamir hakkında fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sonradan çıkartılan sürpriz faturalara son.

İstanbul Beyaz Eşya Servis Hizmeti

TSE Belgeli ürün ve hizmetlerimize sonuna kadar güvenebilirsiniz.

 

En Yaygın Servis Ağı Geniş Servis Araç Filosu Bölgenize En Yakın Servis Hizmeti

Çamaşır Makinesi Teknik Servisi

İstanbul 7/24 Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır Makinesi Servisi, bütün tamirleri yerinde gerçekleştiriyor. Ayrıca firmamızda ücretleri kredi kartınız ile yerinde yapabilirsiniz. Mobil pos sistemi ile çalışan servisimizde sanala aktif bütün kredi kartları geçerlidir. Banka veya kredi kartı ayırt etmeden kartınızdan çekim gerçekleştirebiliyoruz. Sorunlu eşyanızı ekonomik sorunlardan ötürü ötelemek istemiyorsanız  Çamaşır Makinesi servisimizi arayarak teknik destek talep edebilirsiniz. Piyasanın en köklü ve gelişmiş teknik servis şirketlerinden biri olarak bütün olanaklarımızla eksiksiz bir tamir desteği veriyoruz. Mastercard, Visa ve benzeri bütün kredi kartı çeşitleri firmamızda geçerlidir.

Çamaşır Makinesinde Sıkça Sorulan Sorular

Giysilerinizde bulunan etiketler, yıkanabilecekleri en yüksek sıcaklığı gösterir. Giysiler, etiketlerinde belirtilenden daha düşük ısılarda yıkanabilir; ancak daha yüksek ısıda yıkanmaları, yıpranmalarına ve çekmelerine yani küçülmelerine neden olabilir. Yün, ipek, dantel giysiler, parlak ve koyu renkli kumaşlar, kotlar ve hafif kirli çamaşırlar, düşük ısıda yıkanmaya uygundur. İç çamaşırı, nevresim, havlu ve zorlu kirlerin bulunduğu giysileri, yıkama talimatlarını göz önünde bulundurarak yüksek ısılarda yıkayabilirsiniz.

Çamaşır makinenizi sürekli düşük sıcaklıklarda çalıştırmanız önerilmez. Ancak enerji tasarrufu için az kirli, hassas ve koyu renkli çamaşırlarınızı yıkarken düşük sıcaklıkları tercih edebilirsiniz.

Çamaşır makinenizden uzun yıllar boyunca yüksek performans almak için doğru kullanmaya, temizliğine ve düzenli bakım yaptırmaya özen göstermelisiniz.

 

Çamaşır makinenizin uzun ömürlü olması için kapasitesinin üzerinde çamaşır yüklememek de önemlidir. Makinenizi kapasitesinin üstünde yükle doldurmak, çamaşırların tamburda gerektiği gibi dönmesini engeller. Bu durum, çamaşır makinenizin motoruna ve diğer hareketli parçalara fazladan yük bindirerek arızalara neden olabilir.

 

Daha uzun ömürlü bir çamaşır makinesi için temizliğe de önem vermelisiniz. Deterjan kalıntıları ve biriken kirler, su akışını engelleyerek makinenizin iç aksamına zarar verebilir. Bu nedenle kapak lastiği, deterjan haznesi, pompa filtresi, tahliye hortumu ve su borusu filtrelerini düzenli olarak temizlemelisiniz.

Çamaşır makinesi kapasitesinden fazla doldurulduğunda tamburdaki su her yere eşit olarak dağılamayabilir. Deterjan gerekli miktarda suyla karışmadığında tamamen çözünemez ve giysilerinizin üzerinde kalıntılar bırakabilir. Çamaşır makinenizin kullanım kılavuzundaki yönlendirmeleri takip ederek her program için ideal çamaşır yıkama miktarını öğrenebilirsiniz.

Çamaşırlarda deterjan kalıntısı kalmasının ana sebeplerinden bir diğeri de gereğinden fazla deterjan kullanılmasıdır. Makinenizin kullanma kılavuzunu inceleyerek çamaşırın cinsi ve kirlilik derecesine göre kullanmanız gereken deterjan miktarını öğrenebilirsiniz.

Düşük su basıncı da yıkama sonrasında çamaşırlarınızda oluşan deterjan kalıntılarının nedeni olabilir. Düşük su basıncı, deterjanın tamamının tambura iletilmesini engelleyebilir ve durulama sırasında kalan deterjanın yumuşatıcı ile karışması nedeniyle giysilerinizde deterjan kalıntıları kalabilir. Bu durumda şebeke suyunun doğru basınçta olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için musluğun altına 15 litre kapasiteli bir yer kovası koymalı ve suyu sonuna kadar açmalısınız. Kova, iki dakikadan daha uzun sürede doluyorsa su basıncı düşük demektir.

Deterjan kalıntılarının kalmasının son sebebi, yıkama sırasında ihtiyaç olmayan bir bölmeye deterjan koymanız olabilir. Çamaşır makinelerinde deterjan haznesi üç bölümden oluşur. Bu bölümlerin ikisi deterjan (ön yıkama ve yıkama), diğeriyse yumuşatıcı içindir. İki deterjan bölmesini de dolduruyor ancak ön yıkaması olmayan bir program tercih ediyorsanız makineniz yıkama sırasında sadece bir bölmedeki deterjanı kullandığından diğer bölmedeki deterjan, durulama sırasında yumuşatıcıya karışabilir ve bu durum, giysilerinizde deterjan kalıntıları oluşmasına neden olabilir. Çamaşır makinenizin kullanım kılavuzunu inceleyerek tercih ettiğiniz programın özelliklerini ve kullanmanız gereken deterjan miktarını öğrenebilirsiniz.

Deterjan ve yumuşatıcılar yüksek ısıda daha iyi çözünen kimyasallardır. Yıkama işlemini daima düşük ısılarda yapıyorsanız temizleyiciler tamamen çözünemiyor ve deterjan ya da yumuşatıcı haznesinde kalıntı bırakıyor olabilir. Biriken bu kalıntılar ise zamanla küf ve bakteri oluşumuna neden olarak istenmeyen kokular yaratabilir. Deterjan kalıntılarını temizlemek için hazneyi yerinden çıkararak ılık suyla elinizde yıkayabilirsiniz. Ayrıca çamaşır makinenizi zaman zaman yüksek ısıda çalıştırarak kötü kokulara neden olan deterjan kalıntılarının oluşmasını da engelleyebilirsiniz.

Çamaşır makinenizdeki nem de zamanla kötü koku oluşumuna neden olabilir. Oluşabilecek kötü kokuları engellemek için yıkama işlemi bittikten sonra ıslak çamaşırlarınızı makinenin içinde uzun süre bekletmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca içi kuruyana kadar cihazınızın kapağını aralık bırakmak da koku oluşumunu engellemenize yardımcı olur

Atık ya da pompa filtresi, giysilerinizden düşen bozuk para, düğme, çakmak gibi yabancı maddelerin ve kir kalıntılarının pompa motoruna ulaşmasını önleyen parçadır. Makinenizin performansının düşmemesi için 3 ya da 4 ayda (yaklaşık 30 yıkamada) bir pompa filtresini temizlemelisiniz. Aksi takdirde filtrenin yakaladığı yabancı cisimler makinenize zarar verebilir ya da ses problemine yol açabilir. Pompa filtresini temizlemeye başlamadan önce çamaşır makinenizin fişini çekmeyi unutmamalısınız. Çamaşır makinelerinin içindeki su 90°C’ye kadar çıkabildiğinden herhangi bir kaza yaşanmaması için temizliğe başlamadan önce makinenin içindeki suyun soğuması için yeteri kadar beklediğinize de emin olmalısınız.

Pompa filtresi, çamaşır makinesinin ön yüzünde yer alan, yere yakın kapağın arkasında bulunur. Makinenizin modeline göre bu kapağın arkasında sadece pompa filtresi ya da pompa filtresiyle birlikte ince bir tahliye hortumu da bulunur. Pompa filtresinin içinde bir miktar pis su olması normaldir. Temizliğe başlamadan önce bu suyu tahliye etmelisiniz. Tahliye hortumu olan modellerde, hortumun ucundaki tıpayı açarak pis suyu boşaltabilirsiniz. Su tamamıyla boşaldıktan sonra hortumun tıpasını takmayı unutmamalısınız. Makinenizde bu hortum bulunmuyorsa filtreyi sökmeye başlamanızla pis su boşalacaktır. Bu sebeple temizlikten önce suyu akıtabileceğiniz bir kap ya da kuru bezi hazır bulundurmalısınız. Daha sonra filtreyi, üzerinde gösterilen yönde çevirerek yerinden çıkarabilir ve yıkayabilirsiniz. Parçaları doğru bir şekilde yerine yerleştirdikten sonra makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin kazanları zaman içinde kirlenebilir. Bu, makinenizin performansını etkileyeceği gibi sağlığınız açısından da olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kazan temizleme için özel olarak üretilmiş kazan temizleme kimyasalını yetkili servislerden temin edebilirsiniz. Çamaşır makinenizde “Kazan Temizleme Programı” bulunmuyorsa bu kimyasalı ön yıkamasız, 90°C pamuklu programında yüksüz olarak çalıştıracağınız makinenize koyarak kazanı temizleyebilirsiniz. Bu işlemde makinenizin kesinlikle çamaşırsız olarak çalıştırmalısınız. Aynı zamanda bu işlemde çamaşır makinesi için üretilmiş kireç önleyici ürünlerden de faydalanabilirsiniz.

Kapak lastiklerinde biriken kir ve nem, bakterilerin üremesi için uygun bir ortam oluşturur. Bu durum çamaşırlarınızın temizliğini ve sizin sağlığınızı tehdit eder. Yıkama tamamlandıktan hemen sonra lastik kısmındaki nemi ve kir kalıntılarını kuru bir bezle temizleyebilirsiniz. Kapak lastiklerinin yapısına zarar verebileceği için temizlik sırasında kimyasal maddeler kullanmamalısınız.

Çamaşır makinelerinin deterjan çekmecesinde zamanla deterjan ve yumuşatıcı kalıntıları birikebilir. Bu kalıntılar, çamaşırlarınızın temizliğini riske atarken istenmeyen koku ve bakteri oluşumuna da neden olabilir. Her 4 ya da 5 yıkamada bir, makinenizin deterjan çekmecesini temizleyerek oluşabilecek bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Deterjan haznesinin kilitleme mandalına basarak kendinize doğru çekip yerinden çıkardıktan sonra çekmeceyi sıcak suyla yıkayabilirsiniz. Kullanılmış bir diş fırçası yardımıyla daha etkin bir temizlik sağlayabilirsiniz. Çekmece kuruduktan sonra yerine yerleştirebilirsiniz.

Düzenli ve detaylı temizlik, çamaşır makinenizin ömrünü uzatır ve performansını artırır. Zamanla makinenizin değişik yerlerinde biriken deterjan, yumuşatıcı ve kir kalıntıları ise çamaşır makinenizden aldığınız verimi düşürür ve bakteri oluşumuna uygun bir ortam yaratır. Bu nedenle çamaşır makinenizin deterjan çekmecesini, kazanını, şebeke su giriş hortum filtresini ve pompa filtresini düzenli olarak temizlemelisiniz. Ek olarak çamaşır makinenizi ayda bir kez deterjansız ve yüksüz çalıştırarak tüm parçaların sıcak suyla temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Makinenizin yükleme kapağı kapanmamış olabilir. Musluğu kapalı olabilir veya su kesik olabilir kontrol ediniz.

Kirli su gider hortumu tıkanmış veya hortum kırılmış olabilir. Hortumunuzu temizleyerek düzeltin. Filtre pompası bozulmuş veya tıkanmış olabilir.

Giriş hortumunun vida bağlantılarını kontrol ediniz. Tahliye hortumunu kontrol ediniz sızıntı yapıyor olabilir. Detaylı Bilgi İçin Servisimizi Arayınız.

Yıkama sırasındaki aşırı sarsıntı ve hareketlenme çamaşır makinenizde performans düşüklüğüne ve arızalara yol açabilir. Bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Öncelikle çamaşır makinenizi kapasitesinin üzerinde doldurmayın. Havlu ya da nevresim gibi ağır parçaları tek başına yıkamayın. Bir parça çamaşır daha ekleyerek daha dengeli bir yıkama elde edebilirsiniz.

Makineniniz fişini çekerek alt kısmında buluna kapağı açınız pompa filtresine bir şey kaçmış olabilir (Para, düğme, toka ) gibi. Kapağı açınca su akacaktır bu bir arıza değildir. Makinenizin yükü ağırsa o zamanda sıkma yapmayabilir.

Deterjanı çok fazla kullanmış olabilirsiniz. Deterjan bölümünü yıkayınız ve sonra ki yıkamada deterjan ölçüsün azaltınız.

Düzenli ve detaylı temizlik çamaşır makinenizin ömrünü uzatırken performansını artırır. Zamanla makinenizin değişik yerlerinde biriken deterjan, yumuşatıcı ve kir kalıntıları çamaşır makinenizden aldığınız verimi düşürür ve bakteri oluşumuna uygun bir ortam yaratır. Makinenizin deterjan çekmecesi, kazanı, şebeke su giriş hortum filtresi ve pompa filtresinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SERVİSİMİZİ ARAYIN

Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır Makinesi Servisi Olarak Beyaz eşya ürünleri hayatımızı kolaylaştıran ve bizlere konforu yaşatan cihazladır. Dayanıklı tüketim ürünleri olarak da anılan beyaz eşyaları için sizlere en yüksek seviyede kaliteli hizmet vermekteyiz. Beyaz Eşya Servisi bünyemizde ülkemizde üretimi bulunan yerli markalarla birlikte yabancı teknolojiye sahip tüm cihazlarda servis sağlayabilmekteyiz. Firmamız bünyesinde teknisyenlerimiz bir çok markanın ürün teknolojisini yakında takip etmekte aynı zamanda hizmet içi eğitimle desteklenmektedir. Sorunsuz ve uzun ömürlü kullanıma en uygun servis hizmeti Günal Teknik Servis ile İstanbul’da tüm ilçelerde sizlerle buluşmaktadır.

Çamaşır Makinesi Servisi

Öncelikle eğer sıfır bir ürün aldıysanız önerimiz cihaz garantisi sebebi ile özel servis yerine yetkili servisinden hizmet almanız yönünde olacaktır. Bunun dışındaki durumlarda ise firmamız Günal teknik Servis sizlere en uygun fiyatlarla tüm Beyaz Eşya ürünlerinde montaj ve yer değiştirme desteği sunmaktadır. Yanlış ve hatalı montajlarda ürünlerde performans kaybı olabileceği gibi hızlı şekilde arıza da gösterebilmektedirler. Bu nedenle Beyaz Eşya Servisi firma seçimlerinizde aceleye getrimeden Uzman Firmalarla çalışmanız gerekmektedir. Bireysel anlamada hizmet veren kişilerden ve deneyimsiz tamircilerden uzak durmanız cihaz ömrü açısından önemlidir.

Beyaz Eşya Yedek Parça Servisi

İstanbul’da şimdiye kadar sayısız Servis hizmeti vermiş olan Günal teknik bakım, arıza onarım ve montaj hizmetleri dışında yedek parça desteğide Beyaz Eşya gruplarında vermektedir. Ancak burda bilinmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken husus şudur ki; İşe tamamen ticari bakan ve iyi niyetli olmayan kişiler ihtiyaç olmaması halinde dahi parça değişimine gidebilmektedir. Beyaz Eşya Servislerinde uzmanlarımızda gerekli görülmeyen hiç bir durumda parça değişimine gidilmez ve tüketiciler mağdur edilmez. Ayrıca Parça değişimi gerektiren durumlarda sizler ekiplerimizce bilgilendirilirsiniz ve onayınız halinde parça değişimine gideriz. Bunun dışında son olarak belirteceğimiz detayda yedek Parçalarda orijinal ürünler dışında yan sanayi ürün firmamız kullanmamaktadır.

ARIZA KAYIT İÇİN TIKLA ARA